Co je to RPG?

Pro začátek bychom jsi měli ujasnit, co to taková podivná zkratka "RPG" popisuje. 

Znamená to "Role Playing Games" (od každého slova bylo vzito počáteční písmeno), tedy ve volném překladu "Hry na hrdiny". Jednoduše si vytvoříte svou postavu a hrajete za ni tak, jako by jste byli ona. Jenže pozor, takováto hra se dělí ještě na stolní RPG, Larp a na RPG počítačovou.

Stolní RPG

Stolní hry jistě všichni znáte. Hrací podložka, pár figurek... Ale kdy se ze stolní hry stává RPG? To tehdy, když už  si začnete na někoho hrát (rytíře, zloděje,...) a začnete se chovat jako ta postava. Typickou ukázkou je u nás nejpopulárnější "Dračí doupě", nebo celosvětově oblíbená "Dugeons & Dragons".

Larp

Tento zajímavý název odkazuje na asi nejzábavnější druh RPG. Jako postava se totiž chováte ve skutečnosti. Skoro všichni, ať už nevědomky, jste tuto hru hráli. Většina holčiček se představovala jako princezny, nebo si s kamarády hrála na rodinu. Kluci naopak na piráty, policajty... Už víme? Tak vidíte!

Počítačové RPG

Znáte to - Stáhnete si nějakou super hru, ve které jste postavička a tak dále... Chodíte tam většinou pomocí šipek, či WASD ovládání, bojujete s nepřáteli, obvykle tam máte úžasné superschopnosti. U některých mužete hrát i Multiplayer. Například "Albion", to je jedno počítačové RPG. Jenže, jak už vám asi došlo, tohle na tomto webu asi nenajdete. To opravdu ne. Tohle je sice počítačová RPG, ale tady se nám připojilo ještě jedno slovíčko. Tohle je TEXTOVÁ počítačová RPG, což znamená, že to zde stojí hlavně na psaní příběhů.

 

Více o naší RPG v podstránce "Jak se u nás hraje?"

Nejasnosti?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Tvůj e-mail

Pošli nám svůj e-mail, abychom tě mohli kontaktovat, kdyby se se stránkou cokoli stalo. E-mail budou znát pouze admininstrátoři (Elisa), takže se nemusíš bát.

Kontaktujte nás